Sodyum Hipokloritİsim ve Kimyasal Formül: Sodium Hypochlorite( NaOCl)

ISO 9001: 2000 ISO 14001

 

MSDS

 

 


Sodyum hipoklorit, NaCl formülü olan kimyasal bir bileşiktir. Bir sodyum katyonu (Na+) ve bir hipoklorit anyonu (ClO-) içerir; hipokloröz asitin sodyum tuzu olarak da görülebilir. Su içinde eritildiğinde genellikle ağartıcı veya sıvı çamaşır suyu olarak bilinir. Sodyum hipoklorit pratik ve kimyasal olarak klordan farklıdır. Sodyum hipoklorit, genellikle bir dezenfektan veya bir ağartma maddesi olarak kullanılır. Sodyum hipoklorit üretmek için reaksiyona giren sodyum peroksit (Na2O2) ve hidroklorik asit karışımı da okson olarak adlandırılır.
Ağartma.

Ev tipi çamaşır suyu, genel olarak ağırlıkça% 3-8 sodyum hipoklorit ve% 0.01-0.05 oranında sodyum hidroksit içeren bir çözeltidir; sodyum hidroksit, sodyum hipokloritin sodyum klorid ve sodyum klorata ayrışmasını yavaşlatmak için kullanılır.

Temizlik
Sodyum hipoklorit bozucu özelliklere sahiptir. Diğer uygulamalar arasında lekeleri, fluorozdan kaynaklanan diş lekelerini ve çanak çömlek lekelerini, özellikle çaydaki tanenlerin neden olduğu lekeleri gidermek için kullanılabilir. Çamaşır deterjanlarında ve yüzey temizleyicisinde de kullanılmaktadır.

Ağartma, temizleme, deodorize etme ve kostik etkileri oksidasyon ve hidrolizden (sabunlaştırma) kaynaklanmaktadır. Hipoklorite maruz kalan organik kir suda çözünebilir ve uçucu değildir, bu da kokusunu azaltır ve uzaklaştırılmasını kolaylaştırır.


 

KULLANIM YERLERİ: : Kağıt hamurunun ve bezlerin dekolonizasyonu , Yüzme havuzlarının dezenfeksiyonu, Ayrıca anti-mantar ve anti-bakteri olarak tıpta kullanılır
AMBALAJ ŞEKLİ: 220 dm3 veya 1000 dm3 kapasiteli plastik bidonlarda

 

 

Kimyasal Analiz
Active Chlorine150 gr/lit
NaOH1.2% Max
--
Fiziksel Spesifikasyonları
AppearanceGreenish yellow
Boiling TemperatureDecompose
Specific Gravity1.21 (12% NaOCl)